Real Madrid’de Arda Güler kararı! İspanyol gazeteci açıkladı: Ancelotti kalmasını istedi

EURO 2024 öncesi geri sayıma geçilirken A Milli Futbol Takımı’nın yıldızı Arda Güler müjdeli bir haber aldı. İspanyol gazeteci Nicolas De Marco, Real Madrid’in Arda Güler’le ilgili kararını açıkladı.

19 yaşındaki on numaranın, EURO 2024 performansının Real Madrid’deki kariyerini etkilemeyeceğini bellirten Nicolas De Marco, Fanatik’e yaptığı açıklamada çarpıcı ifadeler kullandı.

İşte Nicolas De Marco’nun röportajından satır başları…

– EURO 2024, Arda Güler’in Real Madrid’deki konumunu etkileyecek mi?

“EURO 2024, Arda Güler’in sadece değerini ve önemini artırabilir. Turnuvanın, Real Madrid’in Arda Güler’le ilgili planlarını değiştirmesi beklenmiyor.

Arda, EURO 2024’e yüksek bir zirvede geliyor. Real Madrid ile oynadığı son La Liga maçlarının ona kazandırdığı görünürlük, onun coşkusunu artırdı. Sezonu altı golle tamamladı.

Arda Güler, Real Madrid kariyerine sosyal medyada yaptıklarıyla taraftarları çıldırtan viral bir futbolcu olarak başladı. Sezonu ise olgunluk, fizik ve belirginlik kazandığını teyit ederek bitirdi.”

– Madrid ve Ancelotti, Arda Güler’i gelecek sezon kadroda tutacak mı?

“Arda, Real Madrid’de oynayabilecek seviyeye sahip ancak kadrodaki muazzam rekabet nedeniyle bu kolay değil. Yeteneği, gençliği ve öz güveniyle büyüleyen ve izleyenleri baştan çıkaran bu çocuğu Euro 2024’te millî takımında daha fazla süre ve daha fazla ağırlıkla göreceğiz.

Farklı kaynaklara göre Real Madrid, Ancelotti’nin vesayeti altında bir yıldız olma potansiyeline güvenerek, tüm kiralama tekliflerini reddetti ve genç umut Arda Güler’i elinde tutmaya karar verdi. Carlo Ancelotti, Arda’nın takımda kalmasını istedi.

Eski Fenerbahçeli oyuncu, takımın gelecek planlarının önemli bir parçası. Genç ve rekabetçi bir kadro kurmayı hedefleyen kulüp, Türk oyuncuyu gelecek sezon da takımda tutmaya karar verdi ve kiralama ihtimalini ortadan kaldırdı.”

– Madrid taraftarları Türkiye maçlarını Arda Güler için izleyecek mi?

“Türkiye maçları, genç Türk yıldızını takip etmek isteyen birçok Real Madrid taraftarı tarafından izlenecek. Ayrıca, Türkiye’nin ilk maçının Cristiano Ronaldo’nun Portekiz’ine karşı olması, taraftarların bu maçı izlemek için televizyonu açmaları için mükemmel bir bahane.

Eğer Türkiye, EURO 2024’te ilerler ve Arda Güler neler yapabileceğini gösterirse, Madrid taraftarları Türk takımını daha fazla izlemek isteyecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir